یکی از رایج‌ترین شیوه‌های آموزشی مدرن در دنیا، استفاده از پلتفرم‌های آنلاین می‌باشد. در این پلتفرم‌های آموزشی، از ابزارهایی مانند ویدیوی آموزشی، ارتباط مستقیم و آنلاین با مدرس، امکان تبادل نظر در کلاس آنلاین و موارد دیگر استفاده می‌شود. حال در ایران بین انواع پلتفرم‌های آموزش آنلاینی که وجود دارد، مکتب خونه مورد بحث ما است.

معرفی مکتب خونه

تاریخچه مکتب خونه

مکتب خونه در سال 1390 متولد شد تا با جذب اساتید برجسته دانشگاه صنعتی شریف و ارائه محتوای آموزشی معتبر و باکیفیت، تحولی واقعی در زمینه آموزش تخصصی را به وجود آورد. پایه‌ی کلی تمامی آموزش‌های این سایت مبتنی بر ویدیو می‌باشد اما از سال 95، با راه‌اندازی تالار گفتگو، امکان برگزاری دوره‌های آموزشی تعاملی را نیز فراهم کرده است. علاوه‌براین، دوره‌های آموزشی ویژه مکتبخونه، پروژه محور هستند؛ یعنی دانشجو حین انجام پروژه آموزش خواهد دید تا یک نیروی کاری واقعی شود. دانشجویانی که در دوره‌های آموزشی مکتب خونه موفق به قبولی شوند، گواهی‌نامه معتبری دریافت خواهند کرد که برای ادامه آموزش در رتبه‌های بالاتر و یا استخدام، قابل استناد است.

دسته‌بندی آموزش‌های مکتب خونه

 • برنامه‌نویسی و IT: زبان‌های C++، C#، asp.net، asp.net core، جاوا، اندروید، وب HTML5، امنیت شبکه، پایگاه داده
 • زبان‌های خارجی: انگلیسی، آلمانی، عربی، ترکی، فرانسوی و غیره
 • مدیریت و کسب و کار: بازاریابی دیجیتالی، فنون مذاکره، برنامه ریزی شخصی، مدیریت زمان، منابع انسانی، رفتار سازمانی و غیره
 • مهندسی: صنایع، نرم افزار، مکانیک، عمران، برق، مواد و متالورژی
 • علوم پایه و پزشکی: ریاضی، فیزیک، پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، شیمی، زمین شناسی
 • علوم انسانی: روان‌شناسی، مهارت‌های ارتباطی، فلسفه و منطق، حقوق، جامعه‌شناسی
 • هنر: نقاشی، خطاطی، عکاسی، گرافیک، موسیقی، انیمیشن، تئاتر و سینما

منتورینگ مکتب خونه

منتورینگ

مکتب خونه این امکان را برای دانشجویان خود فراهم کرده است که پس از کسب موفقیت در دوره‌های آموزشی مکتب پلاس و دریافت گواهی‌نامه، به کمک منتورینگ و به صورت پاره‌وقت، درآمدزایی نمایند. بیشترین تمرکز این سایت برای جذب منتور، در حوزه‌های مهندسی، مدیریت و زبان‌های تخصصی است. علاوه‌براین می‌توانید از امتیاز ارتقای رزومه کاری معتبر آن بهره‌مند شوید.

مکتوب، وبلاگ مکتب خونه

مکتوب

این پلتفرم، کاربر خود را تنها به سمت خرید مستقیم آموزش‌ها سوق نمی‌دهد بلکه با ارائه نکات کلی از برخی دوره‌های آموزشی خود، این امکان را فراهم می‌کند تا کاربر با شناخت دقیق از آنچه که ‌می‌خواهد بیاموزد، اقدام به خرید دوره کند. علاوه‌براین برخی نکات کلی که در قالب آموزش جای نمی‌گیرند، در مکتوب منتشر می‌شود.

شبکه‌های اجتماعی مکتب خونه

با توجه به نوع محتوایی که در بلاگ منتشر می‌شود، واضح است که محتوای شبکه‌های اجتماعی نیز مشابه آن است اما اگر شما دنبال‌کننده محتوای صفحات مجازی این پلتفرم باشید، می‌توانید از موارد زیر مطلع شوید:

 • خلاصه آموزش‌ها
 • کدهای تخفیف
 • نکات مدیریت و کسب و کار
 • و غیره

همکاری با مکتب خونه

در صورتی که خود شما از مدرسین معتبر دانشگاهی هستید و می‌توانید محتوای آموزشی جدیدی را به محتوای سایت بیفزایید و یا در صورتی که در بخش فنی تولید محتوای آموزشی فعالیت می‌کنید، این سایت جای مناسب شما برای همکاری است. البته مکتب‌خونه در صورتی از محتوای آموزشی از پیش تولید شده شما استقبال می‌کند که پارامترهای لازم را رعایت کرده باشید.

اطلاعات تماس مکتب خونه

در صورتی که برای دریافت محتوای آموزشی، دریافت گواهی و یا برای ارتباط با اساتید به مشکلی دچار شدید، نگران نباشید. تیم پشتیبانی مکتب خونه در خدمت شماست. برای برقراری ارتباط با تیم پشتیبانی می‌توانید از راه‌های زیر اقدام کنید:

فرم پشتیبانی
نشانی: تهران – خیابان آیت‌الله کاشانی – بلوار اباذر – نبش کوچه شرافتی (هفتم) – پلاک ۲۹ – طبقه 5 – واحد 9
تلفن: 02144027597
ایمیل: [email protected]

برای دریافت جدیدترین تخفیف‌های مکتب خونه می‌توانید روی لینک زیر کلیک نمایید.

کد‌های تخفیف مکتب خونه